PROGRAM  JUBILEA  FATIMY  V  ČESKOBUDĚJOVICKÉ  DIECÉZI

České Budějovice:

Pondělí 18. září 2017 (Kněžský den)

• 9.30 hod. - liturgický průvod do katedrály (otcové biskupové, kněží, asistence).
  • Pontifikální mše sv. - o. biskup Mons. Pavel Posád.
  • Po závěrečné oraci ohlášky: další program kněžského dne a putování sochy Panny Marie Fatimské v diecézi.
  • Závěrečné požehnání - všichni zůstávají na místech - pouze o. biskupové s hlavními koncelebranty si odloží ornáty a přijdou zpět do presbytáře - kněží zůstávají v albách.
  • Píseň - Fatimská hymna „13. května…“ - 4 sloky.
  • Výklad Mons. Pavel Dokládal .
  • Společná modlitba Jubilea Fatimy a výzva k zásvětné modlitbě spojená se slovem o. biskupa Vlastimila.
  • Zásvětná modlitba
  • Odchod z katedrály (během odchodu a projevu se zpívá mariánská píseň, než celý liturgický průvod opustí katedrálu.

Ztišení k modlitbě a meditaci od 12.30 hod. do 14.30 hod.

Možné rozdělit buď po 30 minutách - pak 4 skupiny, co povedou svůj program - je zde i časová rezerva - nebo i delší čas - ale méně skupin

SETKÁNÍ ČESKOBUDĚJOVICKÉ DIECÉZE SE SOCHOU PANNY MARIE FATIMSKÉ

• Zahájení v 15.00 hod. - KORUNKA K BOŽÍMU MILOSRDENSTVÍ.
  • Společná modlitba Růžence Světla s modlitbou za jednotlivé stavy (viz modlitební sešit).
  • 16.00 hod. - promluva - Mons. Pavel Dokládal.
  • 16.30 hod. - pontifikální mše sv. - o. biskup Vlastimil Kročil.
  • Mše sv. zakončena společnou modlitbou Jubilea a zasvěcením diecéze.
  • 18.00 hod. průvod se sochou Panny Marie Fatimské vychází z katedrály do kostela Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí.
  • V kostele: litanie, Te Deum, závěrečné slovo o. biskupa Vlastimila Kročila.
  • Liturgický průvod odchází - následuje program mladých (cca do 20 hod.).
  • Během programu mohou lidé tiše přicházet k „úkloně úcty“ před sochu Panny Marie Fatimské.
  • Nejpozději ve 21.00 hod. odjíždí auto se sochou Panny Marie Fatimské do kostela na Dobrou Vodu u Nových Hradů.

Dobrá Voda U NOVÝCH HRADŮ:

Pondělí 18. září 2017

• Příjezd sochy Panny Marie Fatimské kolem 22 hod. před kostel na Dobré Vodě u Nových Hradů.
  • Následuje noční adorace Nejsvětější svátosti oltářní a bdění u sochy Panny Marie Fatimské.

(Rodina Panny Marie zabezpečí adorátory na celou noc až do 10 hod. dopoledne).

Úterý 19. září 2017

• 10.00 hod. - Modlitba růžence v němčině.
  • 11.00 hod. - Mše sv. v němčině.
  • 12.30 hod. - Ztišení k modlitbě a meditaci.
  • 15.00 hod. - Korunka k Božímu Milosrdenství.
  • 16.00 hod. - Společná modlitba Růžence Světla s modlitbou za jednotlivé stavy před Nejsvětější svátostí oltářní (tak to zvykneme dělat před každým fatimským dnem).
  • 17.00 hod. - Promluva - Mons. Pavel Dokládal
  • 17.30 hod. - Pontifikální mše sv. - o. biskup Vlastimil Kročil
  • Mše sv. zakončena společným zasvěcením se věřících a rodin.
  • 19.00 hod. - Průvod se svícemi - se sochou Panny Marie Fatimské - z kostela na prostranné parkoviště na začátku obce
  • 19.30 hod. odjíždí socha Panny Marie Fatimské od kostela v Dobré Vodě u N. Hradů do Klokot.

KLOKOTY:

Úterý 19. září 2017

• Od 20 hod. - Možnost svátosti smíření.
  • 20.30 hod. - Zpívané Klokotské hodinky.
  • 21.00 hod. - Modlitba Růžence světla, přivítání sochy Panny Marie Fatimské.
  • Následuje mše svatá s otcem biskupem Pavlem Posádem.
  • 22.30 hod. - Společná modlitba Jubilea Fatimy a výzva k zásvětné modlitbě.
  • Možnost k individuální „úkloně úcty“ před sochou Panny Marie Fatimské + zpívané Mariánské litanie.
  • Možnost soukromé modlitby.
  • Noční bdění.

Středa 20. září 2017

• 7.30 - 10 hod. - Možnost svátosti smíření.
  • 7 00 hod. - Ranní chvály (s varhanním doprovodem).
  • 7.30 hod. - Korunka k Božímu milosrdenství.
  • 8 00 hod. - Mariánská pobožnost.
  • 9 00 hod. - Klokotské hodinky.
  • 9.30 hod. - Modlitba růžence Světla.
  • 10 00 hod. - Mše svatá s Mons. Pavlem Dokládalem.
  • Společná modlitba Jubilea Fatimy a výzva k zásvětné modlitbě.
  • 11.45 hod. - Modlitba Anděl Páně (zpívaná) v kostele za přítomnosti sochy Panny Marie Fatimské.
  • Průvod do auta se sochou Panny Marie Fatimské za zpěvu Fatimské hymny.
  • 12 hod. - odjezd sochy Panny Marie Fatimské do Plzně za zvuku klokotských zvonů.